İletişime Geçin: +90 (532) 564 16 46

Hakkımızda

Biga Önder Hayvancılık Cemil Önder tarafından kurulmuştur.Cemil Önder tarafından 1960 yılında küçük bir sermaye ile   kurulan Önder Hayvancılık; 15 büyükbaş hayvan kapasiteli bir işletme olarak faaliyetlerine başlamıştır. Çanakkale Biga ilçesine bağlı 117 köyde hayvan alım satımı yapan Cemil Önder, 1965 yılında,  bir adet traktör ve römork alarak celepçiliğe başlamıştır.Çanakkale Biga İlçesine, bağlı Balıklıçeşme Beldesinde Pazartesi günleri kurulan  büyükbaş hayvan pazarına büyük oğlu Recep Önder’i de götürerek hayvancılık konusunda yetişmesini sağlamıştır.

 

Aynı zamanda Biga ve çevre hayvan pazarlarında da hayvan alım satımı yapan Cemil Önder ve Recep Önder küçük işletmelerini yavaş yavaş büyütmeye başlamışlardır.Traktör ile hayvan taşımanın zor olması nedeniyle bir adet Kamyonet almaya karar vermişlerdir.Bunun yanı sıra işletmelerini  büyütüp 50 büyükbaşlık kapasiteye çıkarmışlardır.Recep Önder ve babası işlerinde dürüstlüğü  ilke edinip azimle çalısmaya devam etmişlerdir.Oğul Recep Önder’in gayretleriyle  büyütülen işletme her geçen gün daha da büyümüştür.Biga hayvan pazarı yanında ,Balıklıçeşme Hayvan pazarı,Balıkesir Hayvan Pazarı,Gönen Hayvan Pazarı,Bandırma Hayvan Pazarı ve çevre hayvan pazarlarından hayvan toplayıp işletmelerini büyütmüşlerdir.Bu arada küçük oğul Soner Önder de hayvan pazarlarına giderek baba mesleğini öğrenmeye başlamıştır.

Baba Cemil Önder’in yaşlanmasıyla;  Recep Önder halen şirket ortağı olan Ali Kambur’u işletmeye ortak olarak almıştır.Ali Kambur’un şirkete ortak olmasıyla işletmeye yeni araçlar alınmış,işler daha da genişlemiş,Bursa Et ve Balık Kurumuna hayvan kesimine başlamışlardır.

Küçük oğul Soner Önder’in vatani görevini tamamlamasıyla; işletmenin kurumsallaşmasını sağlanmış,işletme şirket halini almıştır.

Merkezi Çanakkalade bulunan Önder Hayvancılık  Ltd.Şti, Biga İlçesine Bağlı Hacı Hüseyin Yaylası Köyünde  60 dönüm arazi üzerine kurulu ve 5 dönüm kapalı alana sahip, 500 adet büyükbaş hayvan, 1000 adet küçükbaş hayvan kapasitesine sahiptir.Firmamız Yıllık 2500 adet Büyükbaş,5000 adet ise küçükbaş  satışı yaparak  bölgemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Önder Hayvancılık  olarak hayvanlarımızı sağlıklı bir ortamda Veteriner Hekimler kontrolünde teknolojiyi takip ederek yetiştirmekteyiz. Bu anlamda “sürekli gelişimi ilke edinen” Önder Hayvancılık “Önce Güven ve Dürüstlük” ilkesiyle ticari yatırımlarına devam etmektedir.

 

Soner ÖNDER Recep ÖNDER Ali KAMBUR
Şirket Sahibi Şirket Kurucumuz Şirket Müdürü/Ortağı
soner önder                           ……………………………. 97895 ……………………………………………. 97896

 

 

hakkimizda